• Merkez: Mardin / Türkiye

  • Tel: 0530 665 09 31

  • Email: nakliyatcakabey@gmail.com

Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat şirketleri nasıl olmalı? Bu sorunun sağlıklı bir şekilde cevaplanabilmesi demek, doğru lojistik firmasının seçilebilmesi anlamına gelmektedir. İyi bir nakliye firması;

  1. Gerekeli olan tüm belgeleri almış olmalıdır. Bu belgeler hem ticari anlamda hem de personelle ilgili olarak düşünülmelidir. Firmaların birçoğu lojistik hizmetler kriterine uymadıkları için farklı sektörlerden işler açarak faturalaşmayı sağlamaktadırlar ya da başka bir lojistik firmasının faturasını kullanmaktadırlar. Bu taşıma şirketlerinden uzak durmak gerekmektedir Yeterli olmayan koşullarda hizmet sundukları için resmileşemeyen bir firmayla çalışmak doğru olmayacaktır.
  2. Gerekli olan araçların taşıma firmasında bulunuyor olması da önemlidir. Bunun için araçların yeni ve hepsinin kaskolu olması çok önemlidir. Eşyaların taşınırken riske girmemeleri için bakımları yapılmış güvenli ve kapasite olarak da uygun araçların olması lazım gelmektedir.
  3. Firmanın sektörde uzun süre olması büyük avantajdır.
  4. Firmanın referanslarına da bakılmalıdır. Bu referansların doğru olup olmadığı da mutlaka sınanmalıdır.
sehirler-arasi-nakliyat

Mardin Şehirler Arası Nakliyat

Mardin Şehirler arası nakliyat firmalarının vermiş olduğu referansların aranması yeterli olacaktır. Aranıp da bu firma ile bu iş yapıldı mı şeklinde bir soruyu, gerekçesini de açıkladıktan sonra herkes yanıtlamak isteyecektir. Eğer bilgiler gerçek değilse zaten firmayla görüşme sonlandırılmalıdır. Olumlu referans varsa da anlaşma tamamlanmalıdır. Sınama bu şekilde yapılabilmektedir.

Şehirlerarası Yapılan Nakliyatlar Ne Gibi Araçlarla Sağlanmaktadır?

Şehirler arası nakliyat firmalarının iyi araştırılması, firmanın yetkin olması mesafe uzadıkça daha da önemli hale gelmektedir. Eşyaların belirtilen sürede adrese varması da önemli konular arasında bulunmaktadır. Sözleşmeler de buna göre yapılmalıdır. Doğru nakliye firmalarında her şey resmileştirilmektedir. Konuşulan her şey mutlaka kâğıda dökülmektedir. Bu evraklarda;

  1. Araçların markaları, plakaları
  2. Varış saatleri

gibi bilgilerin mutlaka bulunması lazım gelmektedir. Lojistik firmalarının sözlerini tutuyor olmaları, taşınmanın kâbusa dönmemesi açısından çok mühimdir. Bunun için de kurumsal kimlikteki şirketler anlaşılması her zaman tavsiye edilmektedir. Ücret olarak daha ucuzunu tercih etmek, hem eşyayı riske atmaktadır hem de taşınmayı gerçek anlamda bir buhrana çevirebilmektedir. Bunların yaşanmaması adına önlem alınmalıdır. Bu önlem de ancak bilinen lojistik firmalarıyla çalışılarak alınabilmektedir.